Навчально-методична діяльність

12 листопада 2015 року кафедрою методики навчання мов і літератури спільно з Центром методичної та аналітичної роботи в межах педагогічної практики на курсах підвищення кваліфікації вчителів української мови та літератури проведено авторський семінар «Розвиток предметних компетентностей на уроках української мови та літератури» Авраменка Олександра Миколайовича, доцента Київського університету імені Бориса Грінченка.
Олександр Авраменко – автор найбільш обираних учителями підручників і посібників із підготовки до зовнішнього незалежного оцінювання з української мови та літератури й державної підсумкової атестації; автор і ведучій освітньо-виховної програми «Загадки мови» на Першому каналі Національного радіо України; ведучій рубрики « Уроки української в «Сніданку з 1+1» (телевізійний канал 1+1).
У семінарі взяли участь 70 учителів української мови та літератури ЗНЗ Харківської області та інші зацікавлені педагогічні працівники.

Автор ознайомив з концепцією сучасного підручника з української мови, навівши приклади з рукопису підручника для 8 класу загальноосвітніх навчальних закладів з українською мовою навчання. Наголосив, що на першому місці в сучасному підручнику має реалізовуватися принцип доступності. Звернув увагу, що не варто використовувати  більше 5 піктограм у підручнику. Матеріал кожного уроку містить рубрики: «Прочитай і зістав», «Мотиватор, «Спостереження», «Теорія» та 7 практичних вправ (від простого до складного). Така побудова буде сприяти розвитку предметних компетентностей учнів. Мовознавець ознайомив з новими збірниками завдань  для  оцінювання навчальних досягнень учнів з української мови, розроблених відповідно до Державного стандарту базової і повної загальної середньої освіти і навчальної програми з української мови.
Авраменко О.М. також презентував посібник «Українська за 20 уроків», матеріали якого спрямовані на збагачення словникового запасу мовців для вільного висловлювання думок українською.
За словами автора «Це такий глянцевий журнал в оксфордських традиціях. Це, напевно, перший посібник в Україні, в якому ми навчаємо мови не на прикладі «Хіба ревуть воли, як ясла повні», а на прикладі Iphone 6, Lexus чи київських хмарочосів. Це сучасний словник, який написаний для людини 21-го століття».
 Корисною була інформація  від автора-розробника тестових завдань ЗНО з української мови і літератури у форматі цьогорічного оцінювання учнів 11 класів.

Немає коментарів:

Дописати коментар